Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Питання щодо особливостей національної та міжнародної політики у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення обговорили під час щорічного форуму «Фінансовий моніторинг – 2024», на якому виступили суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Станіслав Голубицький і заступник керівника департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду Геннадій Зеленов.
Ознайомлюючи присутніх із практикою ВС за результатами розгляду кримінальних проваджень про кримінальні правопорушення у сфері запобігання та протидії ВК/ФТ/ФРЗМЗ за 2023–2024 роки, Станіслав Голубицький наголосив, що така практика є кількісно обмеженою. Характерною ознакою цієї практики є переважна кількість питань, що безпосередньо не пов’язані з тлумаченням та застосуванням статей 209, 258-5, 306, 440 КК України, оскільки ВС здійснює касаційний перегляд судових рішень у межах доводів касаційних скарг, які здебільшого охоплюють питання доказування, допустимості доказів, забезпечення права на захист, обчислення строків досудового розслідування, призначення покарання та звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку зі спливом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. Також Станіслав Голубицький акцентував на тому, що значна частина кримінальних проваджень цієї категорії закривається на підставі ст. 49 КК України у зв’язку зі спливом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності або на підставі ст. 284 КПК України у зв’язку з порушенням строків досудового розслідування.
Геннадій Зеленов ознайомив учасників форуму з практикою судів першої та апеляційної інстанцій щодо розгляду кримінальних проваджень про кримінальні правопорушення, передбачені статтями 209, 209-1, 258-5, 306, 440 КК України. Він визначив основні досягнення та проблемні питання, що виникають у процесі судового розгляду цієї категорії кримінальних проваджень. Крім того, розповів про окремі випадки притягнення до кримінальної відповідальності за легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, за відсутності одночасного та попереднього притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення предикатного злочину.
Захід організовано Державною службою фінансового моніторингу України.
Фото надали організатори.